Denumire job Brand Manager
Locație Radauti
Informatii despre job

Candidatul ideal

  • studii superioare finalizate, preferabil in domeniul economic, marketing sau comunicare
  • experienta in domeniul achizitii electrocasnice
  • excelente abilitati de comunicare si negociere
  • capacitate de analiza si sinteza
  • cunostintele de legislatie comerciala constituie un avantaj
  • personalitate energica cu initiativa
  • cunostinte aprofundate privind conceptele de piata
  • cunostinte solide de operare PC
  • abilitati in managementul timpului, rezistenta la stres
  • limba engleza nivel avansat(scris,vorbit)
  • disponibilitate la deplasari

Descrierea jobului

  • Planifica si implementeaza strategiile de marketing pentru brand-urile alocate
  • Coordoneaza toate activitatile de achizitie si promovare a brandurilor alocate
  • Gestionarea eficienta a stocurilor pentru fiecare brand din portofoliu
  • Organizeaza si coordoneaza campaniile de promovare
  • Urmareste vanzarile, evalueaza rezultatele campaniilor si propune activitatile promotionale viitoare
  • Monitorizeaza si analizeaza activitatile competitorilor si recomanda cai de reactie

Beneficii

  • Pachet salarial motivant(salariu fix, bonus conform KPI stabiliti)
  • Oportunitatea de a lucra in cadrul unei echipe tinere si dinamice
  • Un mediu de lucru placut si dinamic in cadrul unei echipe performante
  • Posibilitati de dezvoltare si promovare
  • Instrumente de lucru performante